İnternet tarayıcınız güncel değil.

Internet Explorer 6 güncel standartlara uymuyor ve bu web sitesi tarafından artık desteklenmiyor.

Bu web sitesini kullanmak için internet tarayıcınızı güncel sürümlerle güncellemenizi veya farklı bir internet tarayıcısı kullanmanızı rica ederiz.

En popüler internet tarayıcılarının listesini buradan bulabilirsiniz. Download sayfasına aktarılmak için simgelerden birine tıklayınız.

proceed anyway¹
¹Display errors and browser crashes may occur.
Tanıtım
Premium
İttifaklar
BB-Kodları
Diğer bilgiler
Oyuncu
Köyler
Binalar
Birimler
Harita

Tanıtım

KingsAge savaş konusuna odaklanmış ve kendi imparatorluğunu kurmaya yönelik bir strateji oyunudur.

İnşa et

Oyuncu oryantasyona ilk yerleşiminin olması gereken yeri belirleyerek başlıyor.Daha sonra yerleşim, oryantasyonla birlikte haritada rastgele yerleştiriliyor."Kale" menü itemi ile, oyuncu (lider olarak) bu yerleşimde hangi binayı kuracağına veya geliştireceğine karar verebiliyor. Bazı bina seviyeleri ve kombinasyonları daha fazla bina seçeneğini aktif ediyor.

Hammaddeler

Bunun için hammaddeler ve vatandaşlar gereklidir. Hammaddeler bina yapımı için kullanılır ve sürecin yürütülmesi için de vatandaşlar gerekir. Binaların otomatik olarak ürettiği üç tip hammadde vardır (taş, odun ve demir). Kullanılabilir vatandaşların toplam sayısı ancak değirmen geliştiğinde degişir. Sürekli yeni vatandaş üretilmez.

Ticaret

Üretim dışında ham maddelerin Market binası üzerinden ticareti de mümkündür. Hammaddeler açık pazara sunulabilir ya da doğrudan oyuncular arasında takas edilebilir. Bunu yapabilmek için, katır çiftliğinde yetiştirilebilen katırlara ihtiyaç vardır.

Eğit

Birinci genişleme safhasından sonra, oyuncu kışlaya giriş hakkını kazanır. Bu bina oyuncunun askeri birimleri araştırmasını ve akabinde eğitmesini sağlar. Birimlerin herhangi bir bakım masrafı yoktur, fakat birim sayısı sadece kullanılabilir vatandaş sayısı ile sınırlıdır. Eğer gerekli eksiklikler tamamlanırsa, daha fazla savaş birimi araştırılabilir ve bu tip birimler kışlada eğitilebilir.

Fethetmek

Bir oyuncu gelişme evresini tamamlarsa, diğer oyunculara karşı savaşabilir ve onların şehirlerini tamamen ele geçirebilir duruma gelir. Buna fethetmek de denilebilir. Bunu yapabilmek için oyuncuya, kont , üretimi pahalı ve mükemmel koşulları olan özel bir askeri birim lâzımdır. Kont eğitebilmesi için, uzun süre oyun oynayıp şehirlerini epeyce geliştirmesi gerekir.

Saldırı koruması

Genel Koruma

Genel koruma, çok daha fazla puanı olan saldıranlardan korur. Oyuncu ve saldıranın arasındaki maksimum puan farkı 1:20 oranındadır. Zayıf bir oyuncu 1:20 üzeri bir oyuncuya saldırdığı durumda ikaz edilir. Saldırı gerçekleşirse, zayıf oyuncu 7 Gün boyunca 1:20 korumasından mahrum kalır. Korumanın ne zaman geçerli olup olmayacağı, saldırının ne zaman başladığına bağlıdır. Puan farkı sınırında olan oyunculara, arada puan farkı sınırın altına düşülmesi durumunda dahi düzenli olarak saldırılır. Aynı şekilde, saldırı esnasında hedef köyün sahibi değişse bile saldırılar devam eder.


Yüksek Skor Saldırı Penceresi

Her oyuncu, genel korumaya bakmaksızın, Yüksek Skor'da altındaki ilk 200 oyuncuya saldırabilir. İttifak üyeleri hariç.


Yeni oyuncular için saldırı koruması, 1. Etap

İlk 5 Gün içerisinde oyuncunun köyüne saldırı düzenlenemez. Oyuncu bizzat başka bir oyuncuya saldırırsa, bu koruma sona erer. Bu durumda otomatik olarak 2. etap başlar.


Yeni oyuncular için saldırı koruması, 2. Etap

Oyuncun ait olduğu köy 2 Aylar gün daha ele geçirilmez, yani diğer oyuncular tarafından fethedilemez. Kontlar bu köye saldırsa da, güç alanı azalmaz. 2. etapta olan bir oyuncu terk edilmiş bir köyü fethetmiş olsa bile, fetih koruması devam eder. Koruma, yalnız ait olduğu köy için geçerliliğini korur; yeni köy başka oyuncular tarafından normal bir şekilde fethedilebilir. 2. etapta olan bir oyuncu, kontlu bir oyuncuya saldırdığı an 2. etap tamamlanmadan iptal edilir, fetih koruması da silinir.


Terkedilmiş köy

Terk edilmiş köyler korunmuş olmadıklarından dolayı 1:20 üzerinde puana sahip olan oyuncular tarafından da hem saldırıya uğrayabilir hem ele geçirilebilir.


Version 3.4.1
oluşturulmuş içinde 12 ms Server saati: 17:54:48